yengeç kadını

KOC

BOGA

iKiZLER

yengeç burcu kadını

YENGEC

ASLAN

BASAK

TERAZi

AKREP

YAY

OGLAK

KOVA

BALIK

  

 

 

 

Yengeç Kadını

YENGEÇ KADINI YENGEÇ ERKEGi
Analizi
Künyesi
Ugurları
Ünlüleri
Yükseleni
Para Analizi
Para Tablosu
Erkeği
Kadını
Sex Analizi
Uyum Tablosu

YENGEÇ BURCU KADINI

YENGEC BURCU, KADINI KELIMENIN TAM ANLAMIYLA KENDISINI

ERKEGINE ADAR.

O, bir disi kustur. Urkek ve kirilgandir. Dedikoduya meraklidir. Gevezelikleri

dirdirciliga varabilirr. Anneleri, babalari, cocuklari, eslerri icin canlarini verirler.

Kendisini iliskisine adar. Maddi acidan guclu olan bir erkek, guvende hissetmesini saglar.

Buna hiç kuşku yok. Başlangıçta sizin Yengeç kızının kibar bir Ay kızı mı, yoksa vahşi bir kuş mu olduğuna karar vermekte sıkıntı çekeceksiniz. Sonunda hangisi olduğunu hâlâ bilemeyeceksiniz.

Yağmur mevsiminde, hüzünlü duygulan içinde sizi boğacak; güneş bulutların arasından gizlice tekrar yeryüzünü gözetlemeye başlayınca, sizi kahkahalarla iki büklüm edecek ve size şefkatle yaklaşacaktır. O' nün değişen duygularına tanık olmak, eski zamanların sessiz filmlerini izlemeye benzer, İnsanları kahkahalardan kırıp geçiren şakaların hemen ardından, iliklerine kadar heyecanla titreten " Pauline" nin Korkulan" filmi gösterilir ve çukurdaki teneke sesli bir piyano baştan sona kadar bu gösteriye eşlik eder.. Piyanonun tonu bazen canlı ve neşeli; sonra da melânkolik ve hüzünlü olur.

Müzik, duruma uyacak şekilde sürekli değişir, hiçbir zaman durgun veya monoton olmaz. Yengeç kızı da buna benzer,. Biraz çılgın, azıcık üzgün ve olağanüstü hayal dolu. O aynı zamanda gümüş sikkeleri nasıl biriktireceğini de iyi bilir.

Doğal olarak evlenmeden önce ö' nün yatağının altına bakamaz-siniz. Utangaçlık Ö1 nün özelliklerinden biridir. Ancak, güvenerek bahse girebilirsiniz ki, orada kağıt paralarla dolu eski bir çorap vardır, Yükselen burcu savurgan bir yıldız ya da Ay olabilir, ama öyle olsa bile, açelya saksının altında veya on yıl önceki doğum gününde gelen ve hâlâ hiç kullanmadığı dantel masa örtüsünün arasında sakladığı birkaç kuruşu bulunur. Şiir kitaplarından birini açarsanız, arasından gün ışığında gözlerini kırpıştıran buruşuk bir kağıt para düşebilir. Bir Yengeç kadını duygulan incindiği zaman birden para harcama tutkusuna kapılarak kınlan gururuna şifa arayabilir; ama çoğunlukla harcamaları gelirinin bir hayli gerisinde kalır. Sizin tasarruf hesabınız O' nün olağanüstü ilgisini çekebilir, ve para O' nün konuşmayı en çok sevdiği konulardan biri olabilir. Eğer paranız yoksa, para kazanmaya çalıştığınız sürece bu kız sizi küçük görmeyecektir. Para kazanmanız ve biriktirmeniz için size yardım edecektir; ama harcamaya gelince, bu sizin bileceğiniz iştir. Fazla ileri gitmeyin, yoksa karşılıklı güvenliğinizin tehlikeye düştüğünü görecektir. Siz bu kıza korkunç pahalı bir hediye verince, size, " Bunu yapmamalıydın" derse, bilin ki bunu inanarak söylemiştir.

Yengeç kadını, kızının kafasını sigorta, ipotek, kira, faturalar ve bankadaki Yılbaşı hesabından uzaklaştırmak için, O1 nü geceyarısı mehtapta yürümek için deniz kıyısına götürün. Bu O' nün en çok formunda olduğu zamandır. Ay O' nün gizli rüyalarını ortaya çıkarır, suya yakın olmak O? nun dört yüz üç gerginliğini gevşetebilir. Bir saatlik süre içinde tüm çeşitli duygularını gözlerinizle görebilirsiniz. O zaman bunlardan en beğendiğinizi seçerek, bu duyguyu geliştirmesi için O' nü heveslendirirsiniz. Tipik bir Yengeç kızını yalnız olarak, dolunay altında plaja götürürseniz, tuhaf bir değişiklik olur. Gündüz gördüğünüz o soğuk, çekingen hanımefendi veya hattâ arada sırada akşamlan bir lokantada ya da tiyatroda dikkatinizi çekecek kadar kılar kıkır gülen, taşkın flört, Ay1 m manyetik ışıklan gözlerinde parlayınca, ve kıyıya çarpan dalgaların baştan çıkarıcı sesi kulaklarına dolunca, birdenbire başka dünyalardan gelen bir yaratık olacaktır. O, sizinle birlikte, hayallerinizin erişebileceği kadar uzaklara uçabilen bir deniz perisine dönüşecektir. Bu, onda dokuz kez böyle olacaktır. Ve herhalde onuncusunda yeni Ay1 a rastlayacaksınız. Bu aynı amacı sağlamayacaktır. Ay küçülürken O, utangaç ve tatlı bir kız olur; ama sizin asıl istediğiniz, O' nün tüm gizli yeteneklerini ortaya çıkaracak kadar bütün olan bir Ay' dır. ö dolunay' in büyüsü altında, kendi içindeki denizin yükselmesi ve duygularının tasmasıyla, sik yazabilir, şarkı besteleyebilir, filozofların yüz yi Hardan beri düşünüp taşındıkları bilinmeyenlerin üstündeki perdeyi yırtabilir. En azından söylemek gerekirse, böyle zamanlarda, Yengeç kızı doğal olarak ilginç bir konuşmacı olur.

Diğer burçlarda da gördüğünüz gibi, pek az kadın kusursuzdur. Koç kızı elini kolunu sallayıp taksileri kendisi çağırarak ve tuğla duvarlara başıyla tos vurarak ortalıkta koşuşup durur. Yay kızı insana şok geçirtecek kadar açık sözlü, patavatsızdır. Akrep kızı korkudan dudağınızı uçuklatabilir. ikizler maymun iştahlı, dönek olur. Aslan fazla mağrurdur, v.b. Yengeç kadınlarında genel olarak bu kusurların hiçbiri yoktur.

Ne var ki, Yengeç kızıyla ilişkinizde hatırlamanız gereken bazı," sakın yapmayın" lar vardır, O eleştirilmekten nefret eder; alaya alınmak O' nü derinden yaralar, ve reddedilmeye hiç katlanamaz. Bir, iki, üç. Bunlar esastır. Pek açıkça atak değildir, tipik Yengeç çekinir, ilk hareketi siz yapmak zorundasınız. O' nün hareket ettiği bir yer varsa, o da geriye ve iki yanadır, ö' nün esasta utangaç yapısı ve kabul edilmeme korkusu, bu burcun erkeğiyle aynıdır. Tanıdığım bir yengeç kadınıyla bir Yengeç erkeği bir gece, kadının apartmanında tam yedi saat yanyana oturup, dergilere bakıyormuş gibi davranmışlardı. Nabızları sessizce hızlı hızlı atarken, bir yığın derginin eski sayılarını, sabah ve akşam gazetelerini gözden geçirip birkaç da bilmece çözmüşlerdi. Gördüğünüz gibi, Yengeçlerin hiçbiri ilk hareketi yapmak istememişti.

Annesine iyi davranın, yoksa sizi hiçbir zaman affetmez. Annesi, hiçkimsenin incitmemesi gereken bir hanımefendidir. Yengeç kızının mizah anlayışı, malûm" kaynana" şakalarına itibar etmez. Ve O' nun beş yıllık günlüğünü asla okumayın. Nasıl olsa, anahtarı ve kilidi de vardır herhalde. Yengeçler sır tutmaktan hoşlanırlar, îtiraf eden siz olmadıkça, O' nlar itiraf etmeye pek yanaşmazlar.

Sizin Ay güzelinin korkulan, gerçekten sizi de zor durumda bırakabilir, O, yeterince güzel olmadığından, yeterince zekî olmadığından, yeterince genç olmadığından, yeterince yaşlı olmadığından korkar. Milo Venüsü gibi bir vücudu, Truvalı Helen gibi bir yüzü, ve Aristo gibi zekâsı da olsa farketmez: O gene kendisini yetersiz hissedecektir. O' nün genç, O' nün güzel, ö* nün akıllı olduğuna ve sizin O' na ait olduğunuza Ö' nü inandırmaya çalışarak garanti verin. O1 nün duygulan ve davranışları, Ay' in her çeyreğine göre ortalama ayda dört kez değişecektir, denizin alçalış ve yükselişine göre de günde iki kez ufak tefek dalgalanmalar olacaktır. O, ne yapacağı belli olmayan bir tarzda, ne yapacağı bilinen biridir. Bu O' nü büyüleyici ve gizemli yapan bir özelliktir. Hüzünlü zamanlarında iyi yemek yapamadığından bile korkabilir. Bu son derece saçmadır. Çünkü tipik bir Yengeç kızının yanında bir Fransız aşçı başı, sizin askerlik kampındaki karavana çavuşu gibi kalır. Bu kadın, otomatik konserve açacağından veya dondurulmuş yiyeceklerden hoşlanan biri değildir? Q, fasulyeyi kendisi ayıklamaktan ve bisküvilerini kendisi pişirmekten daha çok zevk alır. O' nün yemekleri harikadır; patates püresi tüy gibi yumuşak, sebzeleri taze ve gevrek olur. BunSann hepsinin üstünde, son derece nefis çilek reçeli yapar. Yengeç kadınları fırınlarıyla çok iyi geçinirler. Evin en çok sevdikleri odası, mutfaktır( çocuk odasından sonra). Ö, bir anaç tavuk gibi üstünüze düşecektir, ve siz de herhalde buna bayılacaksınız. Erkeklerin çoğu bayılır.

îyi yemek yapamadığı konusundaki yersiz korkusunun yanısıra, sizin o' nu yeterince sevmediğinizden de korkabilir. Kanı kırmızı olan her normal erkek için bunun çaresini bulmak kolaydır. Buyurun, kanıtlayın- ne kadar isterseniz, o kadar sık, O bunu çok güze! şekilde kabul edecektir. Bir kez siz yeşil ışığı yakınca, ö da yetersizlik duygularından kendini kurtaracak olan sinyali mutlulukla karşılayacaktır. Ancak bu da yeni bir sorun yaratır. Gerçeği söylemek gerekirse, siz Yengeç kadını elde ettikten sonra biraz üstünüze düşebilir- sanki yaşadığı sürece sizi hiç bırakmayacakmış gibi. Bu hiç te kötü birşey değil. Böyle bir sadakatin özlemini çeken birçok erkek var. ö' nün aşkını kazanacak kadar şanslı olunca, artık ne yiyeceksîz, ne de sevgisiz kalacaksınız. Buna eşlik eden çılgın kahkahalar da bir çeşit zevk olabilir. Başka alaycı kadınların sinsi imâlarını ve riyakâr kahkahalarını düşününce, Yengeç kızının-esprileri daha da sıcak ve tatlı gelir.

Bu kızın kalbiyle oynamak çok acımasızca bir haksızlık olur, çünkü O içten bir bağlılıkla sever, yüceltir, itaat eder ve birazıcık da eleştirir. Aynı ateşle karşılık vermeyecekseniz, neden böyle az bulunan bir aşka cesaret veriyorsunuz? O' nün ayrılık tanımayan bağlılığını hatırlayın, o' nunla sadece üstünkörü flört ediyor olabilirsiniz. Ancak, karşılaşmanın sonunu ilân ettiğiniz zaman, burnunuzdan gelecek. O, düdüğü işitmeyecek. Yengeç kızının duygularında yüzeysel ve yapmacık hiçbir şey yoktur. O, bir erkeğe veya bir çay fincanına sahip olduğu zaman, sonsuza kadar O' nün olacaklar demektir.

O, neşesi ve parlak iltifatlarıyla arkadaşlarınızın akıllarını başlarından almayabilir, ama çekiciliğiyle sizi etkileyecektir. Haziran' da doğan kadınlar en derisi duygularını, kendilerine en yakın olan insanlara saklarlar. Başka kızlarla flört ettikten sonra, onları yengeç kızıyla karşılaştırınca, gerisin geriye Yengecinize koşarak, tekrar size yapışması ve bırakmaması için yalvarabilirsiniz... Sıkıca...

O' nü idare etmenin en güç yanı, her zaman elinin altında hazır bulunan sert Yengeç kabuğunun içine kaçıp kapanmasına engel olmaktır, ö' nün duygulan o kadar hassas ve incedir ki, istemeden yapılan en küçük bir îmâ O' nü çok kötü yaralayabilir. O' nün gizli imâlara karşı ne zaman birdenbire hassaslaşacağını bilmek zordur, Bir gece vals yaparken," Saçların harika görünüyor," dersiniz. Hemen gözlerine yaşlar dolar. Neden? Meğer O' nu son gördüğünüzde saçlarının korkunç göründüğünü söylemek istemişiniz. Yengeç kadınları epeyce alıngan olabilirler. Çok ağlarlar. Yanınızda her zaman temiz bir mendil bulundurun.

Yengeç burcunda doğan kadınların ille de cimri olmaları gerekmez, ama herşeyi biriktirmek gibi bir huyları vardır. Siz buna düpedüz zorunluluk diyebilirsiniz. O, iplik parçalarını, düğmeleri, kavanozları, teneke kutuları, kocalan ya da eski elbise patronlarım kolay kolay atmaz, ö lime lime olmuş tiyatro bileti koçanlarını, sararmış aşk mektuplarım ve kullanılmış çay paketlerini biriktirmenin bir amacı olmadığını siz söyleyemezsiniz, Bilinmeyen bir gelecekte, şu kırılmış yılbaşı süsleriyle birlikte çekmecede sakladığı yanmış elektrik sigortalarına ihtiyacı olabilir. Uzun zaman önce eşlerinden boşanmış ikiyüz çorap ve eldiven tekini nerede kullanacağını sakın sormayın. Kullanacak, kullanacak!.. Büyük halası Matilda' nın ördüğü değerli yatak örtüsünü, yakarak delik açsın diye eliyle başka birine götürecek bir kız değildir o. 1952 de iptal edilen çeklerden eski izci rozetlerine kadar herşeyin O' nün için duygusal bir değeri vardır. Kendisinin olan herşeye büyük değer verir ve onları kıskançlıkla saklar. Bunun içinde, kuşkusuz, siz de varsınız. O, herşeyi sahiplenecek kadar kıskanç değildir. Arada nüans var.

Ateş burçlarında doğan kadınlar, yaşamdaki gecikmelere ve düş kırıklıklarına karşı çıkabilir ve protesto edebilirler. Ama Yengeç kızı genellikle, herşeyi karmakarışık ederek hiçbir şeyin değiştirilemeyeceğini veya üstesinden gelinemeyeceğini düşünür, işler istediği gibi gitmediği zaman, kimseler görmeden sessiz sessiz biraz gözşayı dökebilir, ama normal reaksiyonu sükûnetle ellerini kavuşturup, işlerin kendiliğinden düzelmesini sabırla beklemek olacaktır. Sabır O' nün en güzel erdemlerinden biridir. Bununla birlikte, üzüntüye kapıldığı zaman O' nü kendisinden uzaklaştırmanın bir yolunu bulmak zorundasınız. Çok derin bir şekilde içine kapanmadan önce O' nü yakalamaya çalışın. Bebek gibi üstüne düşülmesini isteyen bir yanı vardır. Sevdikleri tarafından biraz şımartılma arzusu Yengeç yapısının derinlerine kök salmış gibidir. Onsuz yaşayamayacağınızı bilmek için çaresiz bir ihtiyaç duyar; ve bazen acıma ve koruma duygularınızı uyandırmak, sizin için çok şey ifade ettiğinden emin olmak için bir hayli ileri gider. Karşılığında o kadar çok şey verir ki, bu kadarcık birşey istemek O' nun hakkıdır. Ancak bu dönemlerdeki zayıflığı sakın sizi yanıltmasın. Şu soğuk, acımasız dünyadan korunmak için sizin kocaman, güçlü kollarınızı arayan bu çaresiz küçük bebek, gerektiği zaman mükemmel şekilde kendini idare edecek güçtedir. Bir kavganın ortasında, sizin Ay kızı yaşlarla dolu, korkulu gözlerle size baktığı zaman, unutmayın ki, siz evi terkedip daha köşeyi dönerken, gözlerini silip pikaba bir yığın plak koyacak ve sükûnetle dolaplarım temizlemeye koyulacaktır. Kuşkusuz, Yengecin tipik sempati aradığı zamanlar dışında, gerçek bir depresyona kapıldığı zamanlar olduğunu da gözden uzak tutmamalısınız. Böyle gecelerde siz en iyisi evde kalıp O' nunla birlikte müzik dinleyin ve şefkatle O' nün elini avucunuzda tutun.

Yengeç kızının sevdikleri için yapabileceği kahramanca fedakârlıkların sonu yoktur. Bir yakını O' nün güçlü olmasına ihtiyaç duyduğu zaman, kendisi ve kendi korkulan için kendinde bulamadığı cesaret, pırıl pırıl ortaya çıkıverir. işler gerçekten içinden çıkılmaz hale gelince, O sizi asla yüzüstü bırakmayacaktır, o zaman size narin, gümüşi bir ay ışığından çok, görkemli sağlam bir kayayı hatırlatacaktır. Çocukları da O' nü bir güçlülük anıtı ve sığmak olarak göreceklerdir. Onlara hassas bir anlayışla, kendi yollarını bulmakta yardımcı olacaktır. Çocuklar O' na dön elle sarılacaklar ve evleri bir kulübe bile olsa, O' nün sevgisinin sıcaklığıyla bir saray kadar zengin, rahat ve aydınlık olacaktır. Çocuklar olduktan sonra, eskisi kadar ilgi görmemekten yakınabilirsiniz. Yengeç burcu annelik duygularım yönetir, biliyorsunuz. Biraz geri çekilmek zorunda kalsanız da, hâlâ size yer vardır. ( Çocuğu olmayan bir Yengeç kadını, yüreğinde biriken annelik sevgisiyle bir hayvanı veya arkadaşlarım sevecektir, ve hayvanlarla arkadaşlar şanslı yaratıklar olacaklardır.) O' nün çocukları, yavru kuşlar gibi her ağızlarını açışta anneleri tarafından besleneceklerdir. Ve yemek de her zaman sıcak ve besleyici olacaktır.

Hiçbirşey O' nün ailesinden daha iyi değildir. Çocukların biri hapşırsa, karşı koyacak kadar büyüyünceye değin, hemen yatağa atılacak, ilaçlar, sıcak çay ve tavuk suyuyla beslenecektir. Yengeç annenin çocuğu soğuk bir gecede kalın süveterini, karda atkısını ve eldivenlerini, yağmurda çizmelerini giymeden evden çıkamaz. Yengecin koruyucu tutumuyla başa çıkabilmesi için, bir çocuğun çok güçlü iradesi olması gerekir. Şımarmaması için de oldukça dayanıklı olması lâzımdır. Bu çocuk dış dünyaya açılıp ta, herkes için dünyanın merkezi olmadığını anladığı zaman oldukça sarsılır. Kendisine annesi tarafından gösterilen böylesine bağlılık ve düşkünlük, hayatın katı gerçekleriyle karşılaştığı zaman sığınacağı harikulade güvenli bir kuştüyü yatak olursa da, aynı zamanda aile bağlarına anormal derecede bağımlı hale gelmesine ve artık kendi kusurlarını görememesine neden olur. Çoğunlukla Yengeç annelerin mi çocuklarını önlüklerinin bağlarıyla bağladıklarını, yoksa çocukların mı kendi elleriyle bu bağlara düğüm attıklarım anlamak olanaksızdır. Yengeç anne, her sınav kağıdını saklayacak, acemice yapılmış kreyon resimleri gururla duvarlara asacak ve bebek patiklerini şefkatle ipek kağıtlara saracaktır. Bu minimini buruşuk patikler çok değerlidir, çünkü Yengeç anne o berrak, fotoğraf gibi belleğiyle, çocuğunun ilk adımlarını, yuvadan uçtuktan çok sonra bile sanki dünmüş gibi hatırlayacaktır. Yuvadan uçuş zor olabilir. Yengeç kadını evlilik bağlan için çocuklarından vazgeçmeyi pek istemez. Onlar herkesten daha çok ve daha uzun süre çocuklarına yapışır kalırlar. Bazen, mustakbel damat veya gelin, Haziran doğumlu annenin onayını almak için tüm sınavları geçmek zorundadır.

Bir zamanlar Yengeç burcundan bir anne tanıdım; hergün okul dönüşü küçük oğlunu karşılamaya gidiyordu. Çocuk kapıdan jet motorlu roket gibi çıkıyor, annesinin yanma gelmeden önce şimşek gibi birkaç kez oyun alanının çevresinde koşuyordu. Annesi bir kez oraya kız kardeşiyle birlikte gelmişti. Teyzesi çocuğun arkasından gitmek istedi, ancak Yengeç anne onu durdurdu, " Hayır, bırak koşsun," dedi sükûnetle." istimini boşaltıyor. Koşmaktan yorulduğu zaman geri gelecektir." Sonunda oğlu O' na doğru yürüdü, elini tuttu ve," Haydi gidelim, anne. Acıktım," dedi.

Bu davranış, Yengeç kadınının her türlü sevgide, en çok da evliliğinde takındığı tavrı gösterir. Kendine has o tuhaf sahip çıkma anlayışı hiç sarsılmaz, ancak saldırgan değildir. Şuna gizlice inanır ki, rüyalarınızın peşinden ne kadar uzağa giderseniz gidin, birgün mutlaka döneceksiniz ve O da orada sabırla sizi bekliyor olacak. Ayın sihirli ışıklarıyla parlayan gözleri hâlâ güzel olacak, mutfak mis gibi baharat kokacak, ve O size işlerin nasıl gittiğini soracak; nasıl olduğunuzu da... Eğer işler kötü gitmiş ve siz de üzüntülüyseniz, güldürmek için şaka yapacaktır. Sonra karnınızı doyuracak, siz biraz rahatladıktan sonra, makul öğütleri ve tatlı şakalarıyla sizi üzüntülerinizden kurtaracaktır. Sonra şöminenin aydınlığında O' nün sakin yüzüne bakacak ve bir kez daha kendinize soracaksınız," Bu, gerçekten sisli bir bahçeden gelen Ay kızı mı, yoksa sevimli çılgın bir kuş mu?" Ama cevabı ne olursa olsun, önemi olmayacak.
Site içi arama   
 
 

Linkler, sitenin sadece bir bölümüdür

Günlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumlari sitesi. H © Copyright 2001 - 2011 Tüm Haklari Saklidir.

Sectik.com|kommik.com| nokiafunclup.com | saglikicinyaz.com