X
xxx
 
koç

KOC

BOGA

iKiZLER

YENGEC

ASLAN

BASAK

TERAZi

AKREP

YAY

OGLAK

KOVA

BALIK

  

 

 

 

BOĞA BURCU
BOĞA KADINI

 

BOGA BURCU KADINI, INSAN ILISKILERINDE COK BASARILIDIR. HERKESLE

KOLAYCA ILETISIM KURABILIR.

Kusur arayan kibirli kisiler olabiliirler. ''Gercek olan guzeldir, guzel olan gercektir''

hayata bakisinin bir ozetidir. Bir olayi yillarca unutmayip kin tuttabilirler. Herkesle kolayca

letisim kurabilirller.Tam anlamiyla gercek bir disidir. Dogaya duskundur.

Annesi Mayıs'ta doğmuş olan bir yazarla yaptığım bir konuşmayı hatırlıyorum. Yazarın anne-babasının alışkanlıklarını ve karakterini tartışırken, genç kız şöyle birşey söyledi; "Annem uzun boylu bir kadındı". " Öyle ise, siz babanıza benziyor olmalısınız," dedim, çünkü genç kız orta boyluydu. Gülümsedi. Ve söylediği şeyi hiçbir zaman unutmayacağım. " Ben santimleri kastetmedim. Annem benden daha kısa boyluydu. Manevi yönden yüksek olduğunu söylemek istemiştim". Bu genç kız Balık burcundandı; ruhunuzun derinliklerine bakan bir burç.

Genç kız haklıydı. Bir Boğa kadını, uzun boylu bir kadındır. Boyu 1.50 nin altında bile olsa, yaşamın O'nun önüne çıkarmak için seçtiği her tehlikeyi karşılamaya yetecek kadar uzayabilir. Birçok yönlerden Boğa kadını dünyanın tuzu, her erkeğin aradığı ve nadiren bulduğu, en değerli kalitelerin bir karışımıdır. Bu kadının güçlü bir erkeği ormana kaçacak kadar ( ya da en azından masa örtüsünün altına ) korkutabilen şiddetli bir öfkesi olabilir, ama iyice çileden çıkarılmadıkça gazaba gelmeyecektir. Genel olarak, her insanın sabrını taşıracak kadar damarına basmazsanız, ya da kader eline gerçekten çok kötü kartlar vermezse, Boğa kadını hayat oyununu hayran olunacak bir sükûnetle oynayacaktır. O'nun riyasız, açıksözlü dürüstlüğü, normal kadınca aldatmacalar ve gözyaşlarıyla karışarak bozulmamıştır. Birçok Boğa kızı birçok sert erkekten daha çok menliğe ve cesarete sahiptir, ama kendi cinsiyetine yeterince güvendiği için, eğer bu göreve talipseniz, aile reisliğin! size bırakacaktır. Eğer bu ışı beceremezseniz, kontrolü ele alıp işlen kendisi idare edebilir. Ancak, öbür şekli çok daha fazla tercih eder. O, gerçek bir erkek aramaktadır. Çünkü O, gerçek bir kadın olduğunu bilmektedir ve bununla gurur duymaktadır. O'na göre. kadın olmak ille de ıslah olmaz bir flört, boş kafalı biri, ya da kendi yolunu bulmak için çaresiz numarası yaparak miyavlayan bir kedi yavrusu olmak değildir. O'nun kendine has bir kafası olduğunu çok geçmeden anlarsınız; ve bu kafa, bir amaca ulaşmak için ağlayıp sızlayarak, çevresindekileri rahatsız edici davranışlara sığınmaya gerek duymayacak kadar güçlüdür.

Vasat bir Boğa kadınının yapısında, bir gurup atı tutmaya yetecek kadar kendi kendini kontrol gücü vardır. ( O'ndaki gizli irade gücünü anlamak için, iyi bir fikir), eğer bu gücü kullanmak isterse,, istemesini dileyelim. Koç, Aslan veya Ay etkisi almışsa, arada sırada zalimleşebilir, ya da sık sık öfke fırtınaları yaratabilir. Doğum haritasında güçlü Balık veya ikizler etkisi varsa hiç yerinde duramayacak kadar hareketli ve aynı zamanda kararsız olur...

Ancak, tipik Boğa kadını çoğu zaman heryerde kendi disiplinini kullanır, iyi ki öyle, çünkü O'nun normal olarak sakin olan dış görünüşü biraz disiplin gerektiren şehvetli bir yapıyı gizlemektedir.

Erkekler O'nun, iyi niyetle herkesi olduğu gibi kabul etme eğilimini takdir ederler.Kongo'daki bir çeşit sineği inceleyen bir bilim adamıyla, sirkteki gösteride kılıç yutan adam O'nun için birdir. Her ikisi de kendi işlerini yapıyorlar; şarlatan değiller, O'nun için önemli olan da budur. Yakın arkadaşları Toulouse- Lautrec'in dünyasından çıkmış anlaşılmaz yaratıklar olabilirler; ya da hattâ canlanmış Norman Rock-well resimleri bile olabilirler. Ama onlar gerçek insanlardır; içi doldurulmuş gömlekler, ya da heykeller değil. Hoşlanmadığı birine rastladığı zaman, onu mahvetmek veya ideallerini ve niyetlerini tehlikeye atmak için büyük bir kampanya açmaya kalkışmaz. Boğa kadını düşmanlarına soğuk bir ilgisizlik gösterebilir, ama sizi bir dost olarak kabul etmişse, yaşamınızın tüm iniş çıkışlarında size bağlı kalacaktır. O'nun size bağlı kalma azminin yanında Damon'la Pythias arasındaki ilişki rastgele bir tanışıklık gibi kalabilir.

Bir Boğa kadını sizin için bayrak direğine tırmanabilir, hapse girebilir; veya saçlarınıza papatyalar takabilir. Siz O'nun arkadaşısınız, ne yapıp edip sizin hareketlerinizi haklı çıkaracaktır. Burada dikkat etmeniz gereken küçük bir nokta var. O'nun bu körü körüne bağlılığına ve şaşmaz sadakatine sizin de karşılık vermenizi bekleyecektir. Karşılığında siz de tüm varlığınızı O'na adamazsanız, kasvetli, karanlık bir kırgınlık bulutu gibi bir köşeye çekilip surat asacaktır.

Ne var ki, bu kıskançlıkla aynı şey değildir. Vasat bir Boğa kadını, erkeklerin kızlara bakma hobisini hoşgörüyle karşılayabilir. Koç veya Aslan kadını gibi. güzel bir kıza açıkça her hayranlık gösterişinizde öfkeden morarmayacaktır. Boğa'yı öfkelendirmek için, iyi bir kız arkadaşa rastgele gösterilen bir yakınlıktan veya yanağına kondurulan bir iyi geceler öpücüğünden daha fazlası gerekir. O'nun dürüst bir oyun anlayışının sınırlarını aşarsanız, paniğe kapılabilir, ancak sınır çizgisi cömert çizgilerle çizilmiştir. Tipik bir Boğa öfkesiyle infilâk etmesi için, O'nun şu ya da bu şekilde gerçekten duvara kıstırılmış olması gerekir. Keyfinize bakıp şu çekici kasiyere göz kırpabilirsiniz, ancak O'nun sabrını fazla denemeyin. Sınırsızmış gibi görünse de, onun da bir sınırı vardır.

Bu kadınlar tümüyle zekâ isteyen amaçlara yönelmemişlerdir. Bu Boğa kadının zekî olmadığı anlamına gelmez. En zekî erkekler ve kadınlarla zekâ yansına girebilir, ancak hırslı bir şekilde izafiyet teorisini hesaplamakla veya çapraşık konulan araştırmakla ilgilenmez. Birkaç üniversite bitirmiş olmak O'nu çok fazla etkilemez. Saygısını kazanmak için sadece biri yeterlidir. Pratik bir sağduyu ve herhangi bir konunun esaslarını kavrama yeteneği, O'nun için, esastır. Ama tipik bir Boğa kızı filozofların eserlerini okuyan bir entelektüel değildir, karışık ideolojiler de O'nun başlıca uğraşı olmaktan uzaktır. O, sağlam, pratik düşünen, gösterişli kafa sporlarına özenmeyen bir insandır. Ayaklan sımsıkı toprağa bağlıdır ve sağlam basan topuklarının kesinlikle kanatları yoktur. Boğa kadınları nadiren huzursuzdur- dengelerini iyi korurlar. Boğa'nın perspektifi, normal olarak, hiçbir eğilip bükülme, dönme ve bozulma göstermeden, dosdoğru ve dürüst yapısını korur (İkizlerdeki Ay O'nun biraz hızla dönmesine neden olsa bile ).

Boğa kızı kesinlikle fiziksel bir yaratıktır. Bu hiç kuşkusuz sizi ilgilendirir. Ama O'nu ilgilendirmek için, birşey veya bir fikrin O'nun çok iyi ayarlanmış duyularına hitap etmesi gerekir. " Bu O'nunu için iyidir, " herkes böyle yapıyor," " O'nu kafaca uyaracak" gibi sözleri duymak bile istemez. Bu çeşit palavralar O'nun esnemesine neden olur. O'nun içtenlikle heyecanlanarak karşılık vermesi için, yaptığı herşeyden fiziksel bir zevk alması gerekir.

Bir Boğa kadınının vazoya yapma çiçekler koyduğunu pek göremezsiniz. O'nun çiçekleri gerçek olmalı ve gerçekten kokmalıdır. İlkbahar ve sonbaharda kocaman buketler halinde püsküllü söğütler ve yabani yaseminler toplayacak, yazın da evini dayanıklı yıldız çiçekleri ve krizantemlerle dolduracaktır. O'nun parfümü egzotik ve uçmayan cinsten olacaktır. Ancak bazı Boğa kadınları aksi yöne yönelirler ve saçlarının, ciltlerinin temizliğini uzaktan bile hissettiren bir kokuyu tercih ederler. Boğa kızları, güneşin tatlı kokusunu, ya da fırında pişen ekmeğin leziz kokusunu taşıyan tertemiz yıkanmış çarşaflardan gözle görülecek kadar hoşlanırlar. Sabah gazetesinin kokusu, ilkbahar yağmurundan sonra biçilen çimenlerin kokusu, yanan mumların veya yakılan bir yığın sonbahar yaprağının dumanından yayılan koku da O'nun çok hoşuna gider. Bu size, iyi bir cins traş losyonu kullanmanız, kulaklarınızı nemli gazete kâğıdı ile ovuşturmanız, ceketinizin göğüs cebine yanık bir yaprak koymanız, gece yatarken O'nu öpmeden önce sprey sıkmanız gerektiği konusunda ipucu verebilir. Hoş olmayan kokular da O'nu aynı derecede ters yönde, kötü bir şekilde etkiler. Bu, tüylerine deodorant sıkılsa bile, evde kokarca beslemekten hoşlanacak bir kız değildir. Yanınıza çiçek kokulu bir sprey almadan, O'nu kızarmış balık yemeye götürmeyin. Yemek kokulan sorun yaratır. Dereden yeni tutulmuş taze balığın kokusu farklıdır; o doğaldır. Ahırlar da O'nun o hassas burun deliklerini rahatsız etmez. Ne de olsa, o da Doğa Ana'nın kokusudur. O'na ilânı aşk ederken koku alma duyusuna hitab ederek başarıya ulaşmak istiyorsanız, dikkatle bunların listesini yapmanız gerekir.

Renkler de O'nun duyularım etkiler; ne kadar parlak, canlı olursa o kadar iyidir. Toz maviden çivit rengine kadar, mavinin bütün tonları, O'nun güçlü mukavemetini kıracaktır. Açıklı koyulu pembeler de öyle... O'nu ziyarete giderken mavi bir kravat, gözalıcı pembe bir gömlek giyin, ama her ikisini aynı zamanda değil. O'nun aynı zamanda bir renk uyumu duyusu olduğunu unutmayın; herhalde karışık bir çocuk yuvası gibi görünmek istemezsiniz...

Boğa kızının yemekleri lezzetli olur, ve genellikle yemeklerinde cömertçe baharat kullanır ( eğer Başak ya da Oğlak etkileri almamışsa). O'nu mutlaka en iyi aşçıların çalıştığı lokantalara götürün, çünkü yalnızca hamburger yiyip bezelye çorbası içmekle yetinmekten hoşlanmaz Şansınız varsa sizi ev yemeği yemeye davet edecektir, siz de tatlı servisinden önce evlenme teklif edebilirsiniz. Bu kız önüne önlüğünü bağlayınca, sadece tarçınlı tost yapmakla kalmaz . O'nun evine boş bir mideyle uğramak her zaman iyi bir fikirdir. Tipik Boğa kadım pişirdiği yemeklerle dosdoğru kalbinize giden yolu bulabilir, ve O'nun mutfağı gerçek bir erkek tuzağıdır.

Uyumlu sesler ve güzel bir görünüm O'nu bir mıknatıs gibi çeker. Boğa kadınlarının çoğunun müzik ve sanata karşı yabana atılmayacak bir yetenekleri ve beğenileri vardır. Telefonla konuşurken telefon defterine yaptığı karalamalar çoğunlukla çok zekice çizilmiş resimlerdir. O'nunla buluştuğunuz zaman konserlere ve resim sergilerine gitmeniz gerçekten iyi bir seçimdir. Niyagara Şelâlesi ve Grand Canyon da balayı için seçeceğiniz en iyi yerlerdir. O, doğanın ihtişamı karşısında çılgınca bir zevkle kendinden geçer.

Eğer O'nu Niyagara' ya götürmeye mali gücünüz elvermezse, Lunaparka götürün. Herhalde dönme dolaba binmeye bayılacaktır; yanaklarına çarpan keskin rüzgarı hissetmek, renkli ışıklan izlemek ve Kalyop müziği dinlemek son derece hoşuna gidecektir. ( Çılgınca bir hızla inen çıkan trenler, daha çok O'nun Koç ve İkizler burcundan kız kardeşlerinin hoşuna gider.) Hiç çiftliğe gitmemiş, kırda yürüyüşe çıkmamış olan ve ata binmeyi, balık tutmayı sevmeyen Boğa kadınlarının sayısı çok azdır. Tüm cinselliğine karşın, Boğa kadını kalben bir Ayşe Reistir. Toprak huzur verici bir seslenişle Boğa kızını çağırır ve O'da kollarını içtenlikle Doğa Anaya açarak karşılık verir. Eğer O'nun kollarını içtenlikle sizin boynunuza dolamasını istiyorsanız, plak-çalarınızda gürültülü müzik çalmamaya, sarımsak yedikten sonra ağzınızı ve boğazınıza gargarayla temizlemeye ve uyumsuz renkler giymemeye dikkat edin.

Sonunda, gelelim dokunma duyusuna... Süveterinizin " tırmalayıcı " olduğundan yakınan kadınlar Boğa burcundan olanlardır. Cildini " rahatsız etmektedir ". Gözleri kapalı dokunmakla bir kumaşın rengini neredeyse tahmin edebilirler. Giydikleri kumaşlar yumuşak ve dokunma duyularını okşayan, hiçbir zaman tahriş edici olmayan kumaşlardır; sade ve zevkli giyinirler. Duyulan hassas olan yapısı, gösterişli iç çamaşırları ve süslü püslü giysilerden zevk alacak düzeye erişmemiştir ( Balık, Aslan ya da Ay etkileri alanların dışında). O, spor ve sade, aşın süsleri olmayan pahalı giysileri tercih eder; giysi satın alırken pratik yapısı ağır basar. Doğum haritasında güçlü Kova burcu etkileri varsa, bazen mağazalarda biraz fazla delice ve rüküşçe alışverişler yapacak, ancak seçtiği alışılmışın dışındaki ultra modern giysiler bile kullanışlı olmak amacına hizmet edecektir.

O'nu daha yakından tanıdıkça, bu kızın bir dayanıklılık anıtı olabileceğini anlayacaksınız. Sadakat konusunun dışında, pek az şey ister. Dış görünüşü,genellikle,sade, realist ve hoştur. İnsanlar O'nun açık sözlülüğünden ve uyumlu davranışlarından hoşlanırlar- bu davranışlar sıcak bir banyo kadar rahatlatıcıdır. Kendisi de herhalde, bol miktarda güzel kokulu losyonlar, yağlar katılmış bol köpüklü sıcak banyodan hoşlanmaktadır. Boğa kızlarının banyoları çoğunlukla Kleopatra'nın özel banyo odalarına benzer. Bir köşeden bir kölenin çıkarak palmiye yaprağından yelpazeyi sallamaya başlayacağını umabilirsiniz.

Boğa kadının, özellikle başkalarının önünde, kendisine kafa tutulmasından hiç hoşlanmadığını öğrenmek zorundasınız; ama O'nun burcunu iyice anlayarak kolay yolu öğrendikten sonra, öyle davranmaya zaten ne gerek var? O'nun herşeyi yavaş yavaş yapmaktan hoşlandığını unutmayın. Eğer O'nu acele ettirmeye kalkışırsanız öfkelenir, Boğa kadınını öfkelendirmek de pek akıllıca birşey değildir. O'nun temposu yavaştan temkinli ve istikrarlı olmaya kadar değişir; pek saldırganlığa varmaz, ama fazla dürtüklenirse iş şiddete kadar varabilir. Annelik O'na pek yakışır; O'nun sakin davranışlarıyla karışınca kadınca yapısına çok güzel uyar. Minik bebekçikleri şefkatle kucağına alır, yeni yürümeye başlayanlara bayılır; ama çocuklar büyüdükçe sen ve çok şey isteyen bir anne olabilir. Boğa kadınında kararlı, inatçı bir huy vardır ki, buluğ çağındaki bir çok değişiklikleri kabul etmesini zorlaştırır. Boğa kadınının kurduğu disipline karşı gelinmesi O'nu sinirlendirir. İtaatsizliğe ve meydan okunmasına tahammül edemez. Tüm Boğaca öfkesi kabarır. O, tembelliği ve şapşallığı da hoş göremez. Çocuklar herhalde odalarını derli toplu tutacaklardır- yoksa kendileri bilirler...

Boğa'nın güzelliğe ve uyuma olan tutkusu, O'nun dağınıklık alışkanlıklarını sükûnetle karşılamasına engel olur. Karıştırıcı çocuklar ve ortalığın darmadağınık olması, O'nu kırmızı görmüşe çevirir. Bu birkaç kusurun dışında, Boğa herhalde iyi bir anne olacak ve yıllar geçtikçe çocuklarına anne imajı vermekten çok arkadaşça davranacaktır. Mayıs'ta doğan bir kadının çocuklarının çoğu O'nu ilk yıllarda çok sıcak müşfik bir anne ve daha sonraki yıllarında şakacı bir arkadaş olarak hatırlayacaklardır. Bu iki dönemin arasındaki, gençlik heyecanının Boğa'nın katı disipliniyle çatıştığı yıllar, bazı hoş olmayan anılar bırakabilir. Boğa anne çocuklarım dışardan gelebilecek tüm zarar ve üzüntülerden canla başla koruyacak ve onlara kendi dürüst cesaretini aşılayacaktır.

Boğa kadınları hiçbir zaman ağlayıp sızlayıp, halinden şikayet eden kadınlar değillerdir. Bu kadın sessizce tıp fakültesinde okuyan bir kocaya destek olma görevini üstlenecek ve ailede geçici mali bir kriz baş gösterdiği zaman evde çalışacaktır. Çoğunlukla yavaş temkinli olan davranışlarına ve sık sık dinlenme ihtiyacına karşın, O hiç de tembel biri değildir. Boğa kadınları çok çalışkandır. Portatif merdivene tırmanarak, bir erkek gücüyle duvarları boyayabilir, ya da ovuşturarak silip temizleyebilir. Ancak, dayanıklılığını koruyabilmek için, öğle uykusuna ihtiyacı vardır. O, erkeğinin yanında gururla yürüyecektir. Onu geçmeye çalışmaz, ve onun gölgesinde kalmak istemez. Boğa eşlerin çoğu profesyonel bir işte özel kurs gören kocasının çalışmalarına yardım eder, veya kocasının bürodan eve getirdiği iş mektuplarını daktiloda yazar. O, bu alanlarda kusursuz bir yardımcıdır. Boğalar kendi paylarına düşen yardımı yapmadan hiçbir zaman karşılarındaki kişilerden destek beklemezler. Yardım etmek için ellerinden geleni yaptıkları halde, kendi yardımını esirgeyen bir erkekle de mutsuz olurlar. Boğa kadınları, hangi şekilde olursa olsun, zayıflıktan hiç hoşlanmazlar.

O'nun ağrıya ve ruhsal gerginliğe dayanıklılığı hemen hemen inanılmaz boyutlara varır, çoğunlukla Akrep kadınınkini bile geçer. Bir zamanlar bir hastanede gördüğüm sahneyi hatırlıyorum. Bir Boğa kadını ciddi bir ameliyat geçirmek üzere üst kata çıkıyordu; geçireceği ameliyat o kadar ciddiydi ki, kurtulma şansı çok azdı ve kendisi de bunu biliyordu. Bu önceden hesaplanmış bir riskti. Kadıncağız ameliyathaneye götürüleceği tekerlekli sedyeye yatırılırken kocası O'nu izliyordu ve kadın kocasının gözlerindeki yaşlan fark etmişti. Ama hiç-birşey söylemedi. Hemşireler gülüşünceye ve doktor bile tebessüm edinceye kadar şakalar yaptı. Görevliler sedyeyi iterek çekerek asansöre bindirmeye çalışırken, kadının söylediği ve ailesinin duyduğu son sözler tipik Boğa sözleriydi. Gerideki sevdiklerine veda etmek için yaşlı gözlerle dönüp bakacağına, bir dirseğinin üzerinde doğrulmuş ve genç adamlara ciddi ciddi şöyle demişti: "Beni tekrar bu meretin üstüne yatırmadan önce biraz yağ alın da,şu Allah'ın cezası tekerlekleri yağlayın." Bir Boğa kadını duygusallığın pratikliği önlemesine hiçbir zaman izin vermez.

Mayıs'ta doğan kadınla evlenen bir erkek,ağlayan bir bebekle veya erkeklerden para ya da hediyeler koparmak için kadınca çekiciliğini kullanan bir kadınla evlenmiş olrnaz.Bu kadın kocasının kendisini ve ailesini akıllıca geçindirmesini bekler.O, aynı zamanda yiyeceğin ve ev eşyalarının en iyi kaliteden olmasını ister.Ancak alışveriş yaparken her zaman çok dikkatli davranır,ve özlemini çektiği lüks şeyleri almak için beklemeyi bilir.

Sağlam bir temele dayanmadan çabucak elde edilen servetler.O'nun istikrar duygusuyla bağdaşmaz.O sizin geleceğinizi dikkatle inşa ettiğinizi görmek ister.İyi bir izlenim yaratmak O'nun için önemlidir.Birçok Boğa kadını kocalarını.güvenli bir gelecek sağlamak için.nüfuzlu kişileri yemeğe davet etmek için özendirirler.Boğa kadını çok konukseverdir.

Bu kız,hasta bir çocuğun başında geceler boyunca uyanık bekleyecek ve onun sağlığına kavuşması için çok sağlam bir inançla dua edecektir.O, tüm dünyanın yenilgiye uğrattığı bir erkeğin umut deposunu yeniden doldurabilen ,kendi cesur,gözü pek karakterini ona da aşılayabilen bir kadındır.O bir büyükbaba saati gibi güvenilir ve şaşmaz bir insandır.Patlayan bir su borusunu veya atan bir sigortayı, sanki vişneli pay yapıyormuş ya da kopan bir düğmeyi dikiyormuş gibi, yetenekle onarır. Yabancıları ve akrabaları evinde ağırlamak için , her zaman kalbinde yeterli yer ve yeterli sevgi vardır. Bir fırtınadan sonra O'nun evine sığındığınız zaman,evi sizi sıcaklıkla saracaktır. Arkadaşımın dediği gibi,Boğa kadını "uzun boylu bir kadındır".

 

Site içi arama   
 
 

Linkler, sitenin sadece bir bölümüdür

Günlük burçlar, burç özellikleri, burçlar, burç, burclar, burc, günlük burç yorumlari sitesi. H © Copyright 2001 - 2011 Tüm Haklari Saklidir.

Sectik.com|kommik.com| nokiafunclup.com | saglikicinyaz.com

 

 
   
 

 

1